Fałszywe konto na Facebook

W związku, że w mediach społecznościowych pojawiło się fałszywe konto dotyczące mojej osoby bardzo proszę o zwracanie uwagi na ewentualne podejrzane wpisy.

Poniżej podaje autoryzowane profile:


Woliński Park Narodowy 2009 - 2017
Galeria zdjęć Woliński Park Narodowy

Zapraszam nad Bałtyk do galerii z Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie pojawiły się nowe zdjęcia :-)

To jeden z moich ulubionych parków, gdzie oprócz najładniejszego w Polsce fragmentu Bałtyku z wysokimi klifami i kamienistą plażą można zobaczyć także fragmenty lasu z wiekowymi bukami.


Albania 2015 - 2017
Galeria zdjęć Albania

Jeżeli lubicie ciepły klimat, szukacie tajemniczych miejsc a jednocześnie chcecie pochodzić po górach, wykapać się w ciepłym morzu oraz dobrze zjeść to polecam odwiedzić Albanię :-)

Nowe fotografie wykonane zostały w zeszłym roku i są wymieszane z poprzednią galerią. Stare zdjęcia zostały przygotowane w większej rozdzielczości oraz lekko poprawione na nowym monitorze i po zakupie... okularów ;-)


Lasy Państwowe żądają sprostowania
Nie jest prawdą, że gospodarka leśna jest jak ideologia nazistowska OKO.press

Jeden z moich ostatnich wpisów – „Kiedy powstanie Turnicki Park Narodowy?” - wzbudził spore zainteresowanie w internecie. Stanowi osobiste i emocjonalne przemyślenia po 5 latach fotografowania w miejscu, gdzie od dziesiątek lat przyrodnicy zabiegają o ochronę unikalnego lasu.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie zażądała zamieszczenia sprostowania wpisu, polecam artykuł w OKO.press:


Ukraina 2015 - 2017
Galeria zdjęć Ukraina

Serdecznie zapraszam na wiosenne zdjęcia z Ukrainy :-)

Nowe fotografie znajdziecie na początku galerii.


Kiedy powstanie Turnicki Park Narodowy?
Galeria zdjęć Turnicki Park Narodowy

Od ponad 15 lat regularnie podróżuję z aparatem po wszystkich polskich parkach narodowych i dostrzegam wielką niesprawiedliwość w ochronie przyrody w Polsce.

W wielu naszych parkach od lat trwają starania o przywrócenie naturalnych fragmentów lasów z gatunkami, które kiedyś porastały te tereny, a potem zostały zmienione w wyniku sztucznych nasadzeń, w ramach bezmyślnej gospodarki leśnej.
Działania te wymagają dużego nakładu pracy, są kosztowne i niestety, coraz częściej budzą kontrowersje, gdy wycina się stare drzewa z powodu niezgodności z siedliskiem, a dodatkowo wprowadza odstrzał dzikich zwierząt, które rzekomo zjadają nowe sadzonki...

czytaj więcej »


Karkonoski Park Narodowy 2011-2018
Galeria zdjęć Karkonoski Park Narodowy

W galerii z Karkonoszy pojawiły się nowe, zimowe zdjęcia. Zapraszam :-)


Plecak Lowepro Pro Trekker 450 AW - test długodystansowy

Wygodne i bezpieczne spakowanie naszego kosztownego sprzętu to podstawa i jeden z najważniejszych elementów wyposażenia fotografa. Jedni preferują torby, inni korzystają ze sprzętu turystycznego lub z demobilu. Jednak moim zdaniem najwygodniejsze i najbardziej praktyczne są profesjonalne plecaki fotograficzne.

Zapraszam do zapoznania się z krótkim testem wraz z ogólnymi, praktycznymi spostrzeżeniami, które, mam nadzieję, będą dla Was przydatne :-)czytaj więcej »


Park Narodowy Gór Stołowych 2009-2018
Galeria zdjęć Park Narodowy Gór Stołowych

Zima w ostatnich latach pojawia się na bardzo krótko, więc szybko trzeba łapać te ulotne chwile.
Zapraszam na nowe zdjęcia z Parku Narodowego Gór Stołowych zrobione w mgliste dni i podczas zamieci śnieżnych :-)
2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002