10-lecie powstania strony www

No to czas na mały jubileusz – w grudniu mija 10 lat od powstania tej strony 🙂

A jak to wyglądało?
Pod koniec 2002 roku mój kolega ze studiów zaproponował, że zrobi prostą stronę w html-u ze zdjęciami przyrodniczymi oraz krótką informacją o mnie. Witryna przybrała posępny czarny kolor, który miał podkreślać walory fotografii, a w galerii znalazły się m.in. zdjęcia z Suwalszczyzny, Roztocza, Bieszczadów czy ze Słowińskiego Parku Narodowego. Niektóre z nich są do dziś 🙂
Strona podpięta została pod darmową domenę – www.AdamLawnik.art.pl
W załączeniu dwa screen-y z tamtego okresu 🙂

Potem następował bardzo szybki rozwój, zarówno pod względem ilości nowych zdjęć, jak i wyglądu strony.
W 2005 roku witryna została przerobiona na php w oparciu o bazę danych oraz zaawansowany panel sterowania, który wykorzystywany jest do dziś. Strona została też przeniesiona pod nowy adres – www.AdamLawnik.pl, a jej tło stało się bardziej przystępne i przybrało ciemnoszary kolor.

Kolejne większe zmiany nastąpiły w 2008 roku – strona stała się bardziej interaktywna poprzez dodanie Księgi gości, możliwości zamieszczania komentarzy w Aktualnościach oraz uruchomienie Newslettera.

Zgodnie z ostatnimi trendami w marcu 2010 założona została strona na Facebooku, gdzie na bieżąco można skomentować wszystkie nowości i nie tylko.

Obecnie w galerii prezentowanych jest ponad 1400 zdjęć, a w przygotowaniu są kolejne.

Jakie plany na przyszłość?
Przede wszystkim będą nowe zdjęcia, zaś priorytetem będzie przede wszystkim ich jakość, a nie ilość. Pojawią się nowe działy, a istniejące zostaną wzbogacone o nowe fotografie. Umieszczone zostaną także prezentacje multimedialne.
Z czasem zmieniony zostanie layout strony, ale głównym priorytetem pozostanie użyteczność.

Z przyjemnością wysłucham wszystkich Waszych uwag i sugestii, a na każdy list obiecuję odpowiedzieć.
No a przede wszystkim zapraszam do śledzenia strony, przynajmniej przez kolejne 10 lat 🙂
Serdecznie pozdrawiam
Adam

3 thoughts on “10-lecie powstania strony www

  1. I takie strony warto odwiedzać bo po coś one są. I dla laików fotografii i dla pasjonatów. Drzwi otwarte dla wszystkich a Pan Adam bardzo gościnny. Cieszę się że będą nowe prezentacje, czekamy na diaporamę z Patagonii. To jedna z najciekawszych stron w internecie. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *