Album o Warszawie

Po ponad dwóch latach pracy ukazał się mój autorski album ze zdjęciami współczesnej Warszawy. Publikację, o formacie 310 mm x 247 mm, liczącą 228 stron, wyróżnia wysokiej jakości, oryginalna twarda oprawa. Nr ISBN książki: 978-83-943080-1-8.

Praca nad albumem wymagała wiele zachodu i wytrwałości. W niektóre miejsca trzeba było wielokrotnie powracać, aby uchwycić właściwe światło lub, co gorsza, trafić na właściwy moment, kiedy w pobliżu nikt nie zaparkował 🙂
Niekiedy prace trwały od świtu do zmierzchu, gdyż zamierzeniem było ukazanie miasta, zarówno w klimatycznych ujęciach o wschodzie czy o zmroku, jak również przedstawienie Warszawy jako dużej, tętniącej życiem, nowoczesnej metropolii.

Jak zawsze, bardzo ważnym czynnikiem, była wysoka jakość techniczna zdjęć. Fotografując, korzystałem m.in. ze specjalnych obiektywów do architektury – tilt-shift: 17 i 24 mm. Dużą wagę przywiązywałem do tego, aby uzyskać wysoką rozpiętość tonalną, a jednocześnie naturalny efekt końcowy zdjęć. Fotografie na rozkładówkach były składane z kilku ujęć w panoramy, w celu uzyskania jak największej rozdzielczości.

/nakład wyczerpany/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *