NIE dla dewastacji Puszczy Białowieskiej!

Puszcza Białowieska jako jedyna w Polsce znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO i została tam wpisana z uwagi na zachodzące procesy naturalne w lesie.
Wraz z Puszczą Karpacką należy do najbardziej wartościowych przyrodniczo miejsc, które na wielu obszarach stanowią lasy o charakterze naturalnym, co jest ewenementem na skalę światową.

Ideą, która przyświeca od lat przyrodnikom, jest aby cały teren Puszczy Białowieskiej został wyłączony z gospodarki leśnej i stał się parkiem narodowym.
Niestety, obecne działania rządu i Ministra środowiska Jana Szyszki, pod pozorem walki z kornikiem, przekształcają ten las w kolejną plantację desek – zwykły gospodarczy las, jaki spotkać można w całym kraju. Poczynania te wywołują oburzenie i zdecydowany sprzeciw przyrodników i przedstawicieli świata nauki na całym świecie.

Polecam z uwagą obejrzeć wykłady (linki są pod spodem) zarejestrowane przeze mnie podczas konferencji, która odbyła się 21 marca 2017 r. w Sejmie oraz wcześniejszy materiał przygotowany przez naukowców z Uniwersytetu śląskiego.

Moje fotografie z Puszczy Białowieskiej zostały wykorzystane przez organizacje ekologiczne – Greenpeace, WWF, Client Earth oraz znalazły się w materiałach promujących ochronę Puszczy Białowieskiej w Polsce i za granicą.
W zeszłym roku nagrałem też krótki filmik, który był protestem przeciwko wycinkom. Przez rok dotarł on do 3 mln odbiorców na Facebooku.

Mam nadzieję, że uda się zatrzymać te nierozsądne działania i ocalić to wyjątkowe miejsce – las o charakterze naturalnym – dla przyszłych pokoleń.

One thought on “NIE dla dewastacji Puszczy Białowieskiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *