Spitsbergen 2006 – 2007

Technika w zakresie zdjęć cyfrowych oraz ich obróbki niesamowicie idzie do przodu. Po latach postanowiłem więc jeszcze raz przejrzeć archiwum fotografii z dwóch wypraw na Spitsbergen w 2006 i 2007 roku i ponownie przygotować zdjęcia.

W tamtym czasie używałem zarówno aparatu cyfrowego jak i analogowego z kliszą slajdową, a wiele ujęć zdublowałem. W 2006 roku aparat cyfrowy był dla mnie nowością zaś ówczesne oprogramowanie do obróbki zdjęć nie do końca doskonałe, a może przede wszystkim niezrozumiałe? 😉 Slajd miał tę przewagę, że od razu dawał gotowy efekt a fotografie cyfrowe bez przygotowania były pozbawione kontrastu, kolorów i bardzo odbiegały od dotychczasowych efektów uzyskiwanych na slajdach.
Obecnie pozbyłem się prawie wszystkich zdjęć analogowych i zastąpiłem je wersjami cyfrowymi. Ze zbiorów analogowych zostały tylko 2 szt.
Ciekawe czy zorientujecie się które to są? 🙂

Wśród zdjęć są także nigdy nie publikowane nowości. Zapraszam do odświeżonej galerii.

5 thoughts on “Spitsbergen 2006 – 2007

  1. O to troszkę mnie zaskoczyłeś ;)) Jeszcze jedno podejrzewałem o606-01514C a drugie to się nie podejmuję (chociaż może 0709-01985C) ale nie podejmuję się zgadnąć ;)) W końcu skan też daje się obrobić ;)) Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *